PIELGRZYMKA KOMUNIJNA KLASY III PODSTAWOWEJ
7 czerwiec 2017

Dnia 7 czerwca odbyła się zaplanowana przez księdza proboszcza Szczepana Wylazia pielgrzymka dzieci komunijnych i ich rodziców do Leśniowa.

O godzinie 10 uczestniczyliśmy wraz z pielgrzymką dzieci komunijnych z Myszkowa i Soborzyc we Mszy Św. w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej patronki rodzin. Tam dzieci z naszej parafii służyły pięknie kapłanom w tej cudownej uroczystości modląc się jednoczenie za Bożą łaskę i dary Ducha Świętego dla swoich rodziców.

Dwu kilometrowy szlak prowadzący ze wsi Mirów do Bobolic był kolejnym naszym punktem pielgrzymowania. Droga prowadząca nas była częścią zamkowego krajobrazu na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej.

Ostatnią naszą atrakcją był mecz i ognisko w Jaworzniku. Koło godziny 15 dotarliśmy do miejscowości Jaworznik, gdzie pielgrzymująca z nami parafia Pw. Św. Urszuli zagrała z naszymi dziećmi mecz w piłkę nożną. Po wyczerpującym meczu wszyscy przyszli posilić się kiełbasą z ogniska, którą mogliśmy upiec dzięki uprzejmości księdza proboszcza Marka Pacyny z tamtejszej parafii Pw. Miłosierdzia Bożego. Około godziny 17 wróciliśmy do domu.
Małgorzata Powroźnik

Fot. Powroźnik Małgorzata Fot. Powroźnik Małgorzata Fot. Powroźnik Małgorzata Fot. Powroźnik Małgorzata