SPICE GIRLS / BABSKI KABARET
1 styczeń 2017

1 stycznia 2017 do naszej wspólnoty parafialnej zawitały trzy przemiłe panie aktorki. Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska i Lidia Stanisławska. Pani Emilia Krakowska aktorka filmowa i teatralna, absolwentka PWST w Warszawie, grała m. in. w takich teatrach jak: Narodowy, Powszechny czy Współczesny w Warszawie, Teatrze Dramatycznym w Białymstoku, Teatrze Nowym w Słupsku. Pamiętamy Panią Emilię z bardzo wielu filmów m. in. z Chłopów, z Wesela, Bruneta wieczorową porą, z Barw Szczęścia i wielu innych. Pani Barbara Wrzesińska występowała w teatrach: Współczesnym, Narodowym czy Ateneum, znana z telewizyjnych kabaretów Olgi Lipińskiej. Grała również w bardzo wielu serialach takich jak: Dulscy, Zielona miłość, Lalka, Człowiek z marmuru i wielu innych. Pani Lidia Stanisławska zadebiutowała na polskiej scenie, na festiwalu koszalińskiej giełdy piosenki. Piosenkarka, a także aktorka, występowała na wielu festiwalach zdobywając wiele nagród, występowała również z kabaretem Pod Egidą, a także w filmach. Myślę, że była to dla parafian super niespodzianka, przygotowana przez naszego Księdza Proboszcza.
Ewa Baran

Fot. Baran Dawid