Występ Marysi Zając

31 sierpnia 2019 roku o godz. 17.00 w naszym parafialnym kościele została odprawiona Msza Święta w intencji Cemexu Polska.

Było to podziękowanie dla dyrekcji, właścicieli i pracowników, za dar serca dla parafii, dla społeczności Zawady, a także dla gminy. Jak również, za wszystkich darczyńców, którzy troszczą się o piękno naszej parafii, czy naszej świątyni. Po Mszy Świętej odbył się koncert, młodej, utalentowanej Marysi Zając, która przyjęła zaproszenie naszego Księdza Proboszcza Szczepana,aby wystąpić w naszej wspólnocie parafialnej. Marysia ma 19 lat, uczęszcza do IV kl.technikum,mieszka wraz z rodzicami i rodzeństwem w Zwardoniu. Dwa lata temu wystąpiła w programie,, Mam talent”, śpiewając piosenkę pt.,, W tym małym kwiatku czerwonym”. Marysia Zając nie tylko śpiewa, ale również od 12-go roku życia gra na 100 letniej heligonce. Należy również do zespołu Pieśni i Tańca,, Wierchy”. Wraz z  zespołem występuje nie tylko w kraju, ale i za granicą. To bardzo utalentowana,miła i sympatyczna młoda osoba, która potrafi swoją radością zarażać innych, czego mogliśmy doświadczyć w sobotni wieczór. Marysia wykonała 17 utworów, były  piosenki o tematyce góralskiej, a także religijnej. Nie zabrakło również wiersza napisanego i odczytanego przez Panią Helenę Budziałowską. Myślę, że był to niezapomniany wieczór dla naszej społeczności.

,, Nie sztuką jest brać, sztuką jest dać i umieć dziękować za to co się otrzymało”

              Ewa Baran