Boże Ciało

3 czerwca 2021 roku równo o godzinie 11.00 rozpoczęła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana potocznie Bożym Ciałem. Jest to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, która obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego.

Po koncelebrowanej przez księdza proboszcza oraz księdza Jarosława mszy świętej parafianie wraz ze strażą pożarną – OSP Zawada, żywym różańcem, dziećmi pierwszokomunijnymi oraz rocznicowymi, młodzieżą, ministrantami, a przede wszystkim z Jezusem Chrystysem wyszli z procesją do czterech ołtarzy przygotowanych przez rodziny: Perlińskich, Wolskich, Wtulich oraz OSP Zawada, która ponownie jak rok temu odbyła się na placu kościelnym z racji obowiązujących obostrzeń.
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego święta.