Dzień Matki

5 czerwca o godzinie 18.00 w naszym parafialnym kościele odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki.

Na początku Ksiądz Proboszcz odmówił modlitwę, polecając wszystkie Mamy, te żyjące i te, które odeszły do wiecznośći Matce Bożej Fatimskiej. Dzieci z kl. III wyrecytowały kilka wierszy, odczytane zostały życzenia przesłane przez Katarzynę Dowbor, Zbigniewa Buczkowskiego, Alicję Majewską, Michała Bajora. Były także życzenia od Maryli Rodowicz, od Lidii Stanisławskiej życzenia i piosenka, a także życzenia od Kazimierza Kowalskiego. Pani Helena Budziałowska odczytała wiersz poświęcony rodzinie. Na koniec wysłuchaliśmy piosenki Mieczysława Foga ,, Pieśń o Matce”.

Wszystkim Mamom dziękujemy za dar życia, za trud wychowania, za serce i cierpliwość. Pamiętajmy również w modlitwie, o tych Mamach których nie ma wśród nas.

MAMA to takie piękne słowo, w którym miesci sie tyle ciepła, miłości i dobra. Jeżdzac po Polsce z moim programem w TV Polsat NASZ NOWY DOM spotykam wiele dzielnych matek, które mimo trudnych warunków zyciowych dla swoich dzieci zrobia wszystko. Moja Mama ma 88 lat i ciesze sie ze jest ze mna chociaz to teraz ja sie nia opiekuje, to ciagle mam wrazenie, ze jej obecnośc daje mi poczucie bezpieczeństwa. Szanujcie i kochajcie swoje MAMY póki jeszcze z wami sa!
Katarzyna Dowbor

DRODZY PAŃSTWO Pochodzę z kochajacej sie rodziny i od kiedy pamietam moje relacje z rodzicami były bardzo głebokie i serdeczne. Jest Dzień Matki wiec na nich sie skupmy dzisiaj nasze wspomnienia i pamiec. Moje sa tylko pozytywne. Mama od małego jest dla mnie ogromnym autorytetem. Od zawsze stwarzała mi poczucie bezpieczeństwa i zyciowej madrosci. Zawsze ciekawa świata i mi wpoiła teskonoty za podrózami i chec poznawania ludzi. Jestem pewien ze jej muzykalność, dowcip, tolerancja i odpowiedzialność wpłynęła takze na moje dojrzałe zycie. Wprawdzie mój Tata fruwa juz w niebie ale mam to ogromne szczeście, ze mam wciaz mame. Kochaną i uczciwa, na ktorej obecnosci i wiernosci zawsze moge polegac. W tym waznym dniu składam kazdej mamie najgoretsze zyczenia zdrowia i spelnienia marzeń. Wszystkiego co dobre dla każdej mamy ktora jest tutaj wsrod Was lub dla każdej mamy ktora mysli o nas bedac teraz w innym miejscu. Życze równiez westchnienia w strone tych mam, ktorych juz nie ma z nami ale wierze, ze patrza na nas z gory i usmiechaja sie do nas. Pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na mszy w Parafii w Zawadzie. Duzo zdrowia
Michał Bajor

SZANOWNI PAŃSTWO Dzis jest wyjatkowy dzień, bo obchodzimy Dzień Matki. Mama to nie tylko jedno z pierwszych słow jakie wypowiadamy w swoim zyciu ale słowo, ktore jest dla kazdego z nas bardzo wazne. To osoba, która nas kocha bezwarunkowo, która uczy i pomaga a jak popełniamy błędy – tłumaczy i wybacza. Niezaleznie od naszego wieku oraz zyciowych doswiadczeń i tego czy jest jeszcze z nami czy juz jej nie ma na świecie – pamietajmy o mamie! Wszystkim mamom, ktore sa w dniu dzisiejszym na mszy w Parafii w Zawadzie św App Piotra i Pawła składam najlepsze zyczenia. Przede wszystkim duzo zdrowia oraz harmonii w zyciu osobistym, szacunku i zyczliwości nie tylko od bliskich.
Zbigniew Buczkowski

DROGIE PANIE – MAMY niemowlaków, nastolatkow i tych juz dojrzałych dzieci w dniu Waszego Świeta chciałabym Wam zaspiewać jedna z wielu piosenek poświeconym matkom. Ta jest wyjatkowa, przedwojenna, a w czasach wojny wręcz zakazana, bo dodawała otuchy i siły do walki wielu. Pozwolcie, ze zacytuje jej fragment, który mi osobiscie jest bardzo bliski: „JEDYNIE SERCE MATKI O WSZYSTKIM DOBRZE WIE, JEDYNIE SERCE MATKI UCZUCIEM ZAWSZE TCHNIE. DAĆ DUŻO CIEPŁA UMIE I KAŻDY BÓL ZROZUMIE , A GDY PRZESTANIE JEJ SERCE BIĆ TAK CIĘŻKO , CIĘŻKO ŻYĆ” Ja życzę wszystkim Paniom wiele lat w zdrowiu i jeszcze raz zdrowiu i jak najmniej trosk, za to ogromu radosci
Alicja Majewska

Maryla Rodowicz

Tekst: Ewa Baran
Zdjęcia: Anna Wilk-Musiał; Hubert Serdelski