Chór Cantabile

21 listopada o godzinie 11.00 Mszę Świętą oprawił muzycznie Chór Cantabile z Radomska. Chór powstał w 2004 roku, jest chórem mieszanym zrzeszającym ludzi zróżnicowanych wiekowo, oraz zawodowo. Wszystkich chórzystów jednoczy zamiłowanie do muzyki i śpiewu chóralnego, prężnie się rozwija i wykazuje bardzo dużą aktywność w działalności na rzecz rozwoju kultury.

Chór współpracuje z innymi organizacjami jak również koncertuje z innymi chórami również chórami dziecięcymi. Bierze udział w przeglądach, konkursach, festiwalach w kraju i za granicą.
Repertuar chóru CANTABILE – jest zróżnicowany. Obejmuje pieśni kompozytorów polskich i obcych z różnych okresów stylistycznych. Utwory repertuarowe w układach 4-głosowych mają charakter sakralny i świecki, wśród tych ostatnich są: pieśni patriotyczne, żołnierskie, ludowe i o charakterze rozrywkowym.

Pierwszym dyrygentem i twórcą Chóru CANTABILE był mgr Marek Koper. Aktualnie dyrygentem chóru jest mgr Marta Ciesielska – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach; wysokie kwalifikacje w zakresie prowadzenia chórów, wykształcenie artystyczne, akademickie; chóry prowadzone przez Panią Martę brały udział w festiwalach, również międzynarodowych; prowadzi również indywidualne zajęcia z dziećmi i młodzieżą w zakresie nauki gry na fortepianie, śpiewu i emisji głosu.

W trakcie nabożeństwa chór wykonywał części stałe Mszy Świętej, w czasie której miało także miejsce wprowadzenie trzech kandytatów na służbę ministrancką. Chór po mszy świętej wykonał dla parafian koncert, w którym zaprezentowali swój repertuar zarówno utworów patriotycznych, żołnierskich, ludowych, ale także świeckich jak np. „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” zespołu Skaldowie. Nie zabrakło także Bogurodzicy, a na zakończenie chór wraz z parafianami odśpiewał Rotę.