Prymicje Ks. Tomasza

W sobotę 5 lutego o godzinie 16:00 odbyła się w naszym kościele parafialnym msza święta prymicyjna Ks. Tomasza Powroźnika.

Ks. Tomasz święcenia przyjął 22 stycznia w USA w katedrze Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Biloxi. Nasza parafia jest jego rodzinną parafią dlatego to tutaj odprawił pierwszą samodzielną mszę prymicyjną. Homilię wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski, który przyjmował księdza Tomasza do Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

Ksiądz Tomasz błogosławił także biskupa, rodziców i najbliższą rodzinę, ministrantów, księży, którzy przybyli do naszej parafii na to wydarzenie oraz wszystkich wiernych – każdego indywidualnie.

W trakcie mszy świętej obecni byli goście z USA, znajomi księdza prymicjanta oraz parafianie. Nie obyło się także bez życzeń od najbliższej rodziny, przyjaciół, znajomych oraz mieszkańców wsi Śliwaków, a także rady parafialnej i mieszkańców Zawady. Swoje wiersze z dedykacjami dla księdza Tomasza odczytały także Emilia Musielińska oraz pani Helena Budziałowska.

Zachęcamy także do przeczytania artykułów:
NIEDZIELA.PL oraz RADIO FIAT