Chełmo

3 maja w uroczystość NMP Królowej Polski, dzięki inicjatywie Księdza Proboszcza, nasi parafianie i ministranci wraz z opiekunami gościli w parafii Świętego Mikołaja w Chełmie.

W kościele znajduje się nagrobek Jana Leżeńskiego z XVI w. Chełmo to wieś położona w województwie łódzkim, w powiecie radomszczańskim. Od strony południowej miejscowości usytuowana jest Góra Chełmo 325m n.p.m. i jest rezerwatem przyrody. U podnóża góry znajduje się kamieniołom piaskowca kredowego, służący kiedyś jako miejscowy budulec, ale również wykonywano z niego nagrobki, czy wykorzystywano do detali architektonicznych. W Chełmie znajduje się również zespół pałacowy otoczony rozległym parkiem, w którym rosną stare drzewa, a także przepięknie kwitnące w tym czasie magnolie czy tulipany. Jest również mini zoo. Obecnie teren ten należy do rodziny Gaik, gdzie mieliśmy przyjemność gościć, za co serdecznie dziękujemy.

Zwiedziliśmy również ośrodek Dojo- Stara Wieś. To największe na świecie centrum japońskich sztuk walki , a mówiąc inaczej to 60 h magicznej przestrzeni, która stanowi centrum edukacyjne Budo w Polsce . Japońska architektura, przestrzeń i cisza pozwalają odpocząć od codzienności, nabrać dystansu i odnaleźć potrzebną do życia harmonię i równowagę.

Ewa Baran