Wieczór poezji Ks. Jana Twardowskiego

„Nie płacz w liście nie pisz, że los Ciebie kopnął…
Kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno”

15.10.2022 roku o godzinie 17:00 z inicjatywy naszego Ks. Proboszcza Szczepana, przy współpracy dyrektora szkoły i nauczycieli, rozpoczął się wieczór poezji, poświęcony duszpasterzowi, poecie i prozaikowi ś.p. Księdzu Janowi Twardowskiemu, którego wiersze i proza to takie poradniki dobrego życia. Dzieci i młodzież z naszej szkoły odczytały wiersze ks. Jana, wybrane przez nauczycielkę p. Walentynę Wilk. Ale niewątpliwie wielką gwiazdą tego wyjątkowego wieczoru był śpiewak operowy, tenor Juliusz Ursyn Niemcewicz.

Bywalec europejskich i światowych scen operowych. Artysta, który w 1999 roku śpiewał dla królowej angielskiej Elżbiety II, a związany jest z Operą Śląską w Bytomiu. My mieliśmy to szczęście być świadkami niezwykłego wydarzenia, światowej prapremiery utworu ,,Nie płacz w liście „- do którego muzykę napisał Klaudiusz Jania, który towarzyszył artyście tego wieczoru. Wysłuchaliśmy także innych utworów wykonanych przez wielkiego śpiewaka operowego przy akompaniamencie pana Klaudiusza.

Wieczór już przeszedł do historii, ale w naszej pamięci pozostanie na zawsze, bo w naszej małej wspólnocie parafialnej, dzieją się wielkie rzeczy.

,,Można odejść na zawsze
by stale być blisko „

Ks. J. Twardowski

Tekst: Ewa Baran
Zdjęcia: Hubert Serdelski