Odpust parafialny

29 czerwca 2019 roku, równo o godzinie 11.00 w naszym kościele rozbrzmiał hymn parafii tym samym rozpoczynając uroczystą Mszę Świętą z okazji 100-lecia powstania naszej parafii.

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Zawadzie, bo taka jest jej oficjalna nazwa, została powołana 24 sierpnia 1919 roku, erygowana przez bp. Stanisława Zdzitowieckiego. 29 czerwca przypada odpust parafialny jednak stulecie odchodzimy przez cały rok.

Msza Święta sprawowana była przez naszego księdza proboszcza Szczepana, księdza Alojzego Zatonia oraz księdza Stanisława Jesionka. Po mszy świętej odbyła się procesja dookoła kościoła, po której został odśpiewany Hymn Te Deum laudamus , a po nim – hymn z okazji 100-lecia istnienia parafii, który został specjalnie na tą okazję napisany przez naszą lokalną poetkę.