Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła / Pożegnanie ks. Szczepana

29 czerwca 2023 nasza Parafia obchodziła święto naszych patronów – Piotra i Pawła. Na uroczystą mszę przybyło dużo wiernych zarówno z naszej parafii jak i goście.

Msza święta była prowadzona przez księdza Roberta, który przybył do naszej parafii na zaproszenie naszego proboszcza księdza Szczepana. Po mszy świętej wszyscy zgromadzeni goście uczestniczyli w procesji dookoła naszej świątyni. Po procesji ponownie zgromadzili się w świątyni w jeszcze jednym celu. W związku z czerwcowymi zmianami personalnymi w parafiach dla naszego księdza Szczepana po 10 latach była to ostatnia msza święta. Były podziękowania, kwiaty, łzy, a na zakończenie niespodzianka – na specjalne zaproszenie księdza Szczepana odbył się krótki koncert muzyki szkockiej. Przybyły zespół zagrał kilka utworów na prawdziwych, szkockich dudach.

Drogi Księże Szczepanie,
„Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem”. Są to słowa ze Starego Testamentu Księgi Koheleta, jakże dziś odpowiednie do sytuacji.

10 lat temu Pan Bóg skierował Twoje kroki do naszej parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawadzie.

W imieniu Róży Świętego Józefa, rady parafialnej oraz wszystkich parafian mówimy Ci serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za to co uczyniłeś dla tej wspólnoty i tego środowiska. Nie sposób wymienić tu dziś wszystkiego. Dziękujemy za wszystkie odprawiane msze święte, za udzielone sakramenty, za posługę w konfesjonale, za każdą Twą modlitwę. Dziękujemy za nabożeństwa fatimskie 13. każdego dnia miesiąca, za kaplicę MB Fatimskiej, za odnowienie ołtarza i pomalowanie kościoła, za to, że wspólnymi siłami udało się to zrobić, za sponsorów których pozyskiwałeś aby nasz kościół był jeszcze piękniejszy. Za kapsułę czasu zakopaną w 2017 roku, za koncerty które organizowałeś z różnych okazji. Dziękujemy za to nasze parafialne pielgrzymowanie. Pokazałeś nam tyle cudownych miejsc, a my zawsze z radością czekaliśmy na kolejną pielgrzymko-wycieczkę. W tym roku także liczyliśmy, że znów będziemy pielgrzymować, niestety stało się inaczej i teraz to Ty pielgrzymujesz, ale do innej parafii by tam służyć Bogu i ludziom. Dziękujemy Ci za to, że zawsze z troską pochylałeś się nad ludźmi starszymi, chorymi i samotnymi, za Twoją otwartość, uśmiech, dobre słowo, za wzór czułości bliźniego oraz takie prawdziwe zaangażowanie w życie naszej parafii. Dziękujemy Ci za wiele, wiele więcej…

Wdzięczni Bogu, że postawił Cię na naszej drodze, na dalszą posługę kapłańską życzymy Ci światła Ducha Świętego, dobrego zdrowia, siły i wytrwałości oraz dobrych i otwartych serc nowych parafian. Niech Bóg błogosławi i strzeże, niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską, niech zwróci ku Tobie oblicze swoje i niech Cię obdarzy pokojem. Matka Najświętsza niech tuli Cię do swojego serca i ochrania swym matczynym płaszczem.

DZIĘKUJEMY!