Dzień Matki i Ojca

25 maja o godz 17.00 w naszym parafialnym kościele odbył się koncert z okazji DNIA MATKI I OJCA.

Uroczystość rozpoczął Ks. Proboszcz modlitwą do Matki Bożej Fatimskiej, polecając wszystkich rodziców, tych żyjących i tych których nie ma już wśród nas Matce Bożej. Następnie dziewczynki z naszej szkoły recytowały wiersze, a także każdy rodzic otrzymał po róży. Ale największą gwiazdą tego koncertu była zaproszona specjalnie na tę uroczystość pani Danuta Stankiewicz. Piosenkarka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła również Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców i Artystów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Pani Danuta nagrała 28 płyt solowych, ponad 300 piosenek,śpiewała w ponad 30 krajach świata min.w Izraelu, USA, Kanadzie, Francji, Bułgarii, Holandii, Szwecji i wielu innych. Wystąpiła w ponad 300 programach telewizyjnych i radiowych. Warto było przyjść i posłuchać tego wspaniałego głosu,artystki która zarażała nas swoim optymizmem, radością, ciepłem, kto był wie o czym mówię. Pani Helena Budziałowska przeczytała utwór poświęcony rodzicom.
I na koniec taka moja refleksja – przykre, że tyle osób pozostało w domach, że nie znalazło godziny czasu, aby uczcić swoich rodziców, tych żyjących i tych zmarłych. Przykre, ze nie umiemy docenić i uszanować tego ile trudu, zaangażowania i serca wkłada Ks. Proboszcz Szczepan w przygotowanie takiego koncertu, a przecież nie robi tego dla siebie, tylko dla nas. Zastanówmy się, czy naprawdę tak bardzo byliśmy zajęci w sobotnie popołudnie, czy zabrakło zwyczajnie chęci i takiej zwykłej ludzkiej życzliwości, aby poświęcić godzinę na refleksję i pamięć o naszych rodzicach.

Ewa Baran